Zabawka zamiast rodzica?

Psycholodzy zapewniają, że dziecko powinno mieć w swoim otoczeniu niewiele zabawek, ponieważ nie może zdecydować się którą wybrać. Najlepiej jeśli zabawki, którymi bawią się dziewczynki będą ograniczać się do dwóch lalek, domku dla nich, misia i ewentualnych zabawkowych naczyń kuchennych.

Chłopcy natomiast powinni zajmować się głównie dwoma samochodami (dużym i małym), zabawkowymi narzędziami (śrubokręt, klucz francuski, młotek), a dodatkowo robotem, które są obecnie bardzo popularne wśród małych chłopców. Oczywiście nie obejdzie się także bez pistoletu czy miecza.

Warto zastanowić się czy zabawki dla dziewczynek lub chłopców są odpowiednio dobrane do wieku. Czasami bowiem może się okazać, że wykraczają one poza ich wiek rozwojowy, co nie jest również zbyt dobre. To rodzice powinni kontrolować jakimi zabawkami mają się bawić ich pociechy.

Pamiętajmy, że spełnianie marzeń w postaci kupowania stale nowych zabawek nie sprzyja dziecku. Dziecko powinno zasłużyć na nagrodę lub otrzymać prezent z jakiejś okazji. Czasami także warto przeprowadzić selekcję zabawek i wówczas kupić coś w zamian tych starych i zepsutych.

Sprawdźcie ofertę tej firmy www.rajmalucha.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>