Dbanie o higienę ustną swoją i dzieci

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest edukacja na temat higieny już od najmłodszych lat. To właśnie wtedy najłatwiej jest wpoić młodym ludziom jak powinni postępować i jak zadbać o swoje zdrowie. Jeżeli jednak nie potrafimy samodzielnie przekazać wiedzy na temat higieny są specjaliści.

Chodzi nam oczywiście o higienę jamy ustnej, o której może nam opowiedzieć dentysta. Dzięki takiej poradzie nie tylko my będziemy mieli pewność w jaki sposób nasze dzieci powinny dbać o zęby, ale i my sami zwrócimy uwagę na własną higienę.

Dentysta prawobrzeże zwraca uwagę, że tylko systematyczność oraz prawidłowe używanie szczoteczki i innych przyborów higienicznych może uchronić nas przed ubytkami w zębach oraz przed samą utratą zębów. Pamiętajmy, że nawet wielkie zmęczenie nie powinno pozwolić nam na pójście spać bez higieny jamy ustnej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w różnych kampaniach, które promują dbanie o higienę jamy ustnej zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Polecam także dobrą stronę kliniki www.apolonia.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>