Bezpieczeństwo podpisywanych dokumentów

Nie wiele osób jest świadoma treści dokumentów, które podpisuje. Często wynika to z języka jakim są pisane. Prawnik podkreśla, że wszystkie tego typu dokumenty powinniśmy konsultować, szczególnie, że większość z kancelarii prowadzi również darmowe porady prawne.

Pamiętajmy, że nawet zwykłe papiery w banku czy urzędzie, podczas wpłat czy wypłat warto choćby przeglądać, ponieważ bardzo często widnieją w nich zapisy, których konsekwencje mogą nas sporo kosztować. Nawet prosta umowa z telefonią komórkową obecnie jest niepewna.

Prawnik zauważa, że nasza niewiedza i nieznajomość języka prawniczego jest chętnie wykorzystywana przez podmioty, które doskonale to wiedzą. Zazwyczaj także wszelkie niedogodności związane z daną umową są pomijane w jej omówieniu lub tak przedstawione, że nie jesteśmy w stanie zorientować się w czy leży problem.

Warto zatem orientować się we wszelkich dokumentach, które podpisujemy, a jeśli czegoś nie rozumiemy to powinniśmy zadbać o to, aby ktoś nam to wytłumaczył, wyjaśnił – takie jest nasze prawo.

Dobrego prawnika znajdziecie pod adresem www.radca-rogalska.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>